СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПОЛИЦИЈА СО СООПШТЕНИЕ ЗА ДЕНЕШНАТА ТЕПАЧКА ПРЕД СУДОТ ВО СТРУМИЦА!

септември 21, 2020

Ве известуваме дека на 21.09.2020 година во 09,50 часот во ПС од ОН Струмица пријавено е нарушување на јавниот ред и мир на тротоарот пред Основен Суд Струмица, со учество во физичка пресметка од страна на повеќе лица. Од полициски службеници веднаш е излезено на лице место и спречено е понатамошно нарушување на јавниот ред и мир. СВР-Струмица работи на целосно расчистување и документирање на настанот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: