strumica denes logo

СТРУМИЧАНКА ЗАГИНА ОТКАКО ВРЗ НЕА ПАДНАЛО ДРВО ШТО ГО СЕЧЕЛ НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ!

Автор:

Датум:

септември 20, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 20, 2020

Категории:

Хроника

На 19.09.2020 околу 09.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на с.Мокриево, струмичко, во нива на место викано „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место. Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.