СТРУМИЧАНКА ЗАГИНА ОТКАКО ВРЗ НЕА ПАДНАЛО ДРВО ШТО ГО СЕЧЕЛ НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ!

септември 20, 2020

На 19.09.2020 околу 09.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на с.Мокриево, струмичко, во нива на место викано „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место. Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ