СТРУМИЧАНИ ПОВТОРНО НЕ ВНИМАВААТ, ПОЛИЦИЈАТА КАЗНИ 11 ВОЗАЧИ ЗА 5 ЧАСА!

август 5, 2019

На 04.09.2019 година во времето од 15:00 до 20:00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола со цел откривање на возачи кои вршат неправилно престигнување и обиколување. Во акцијата се констатирани 11 прекршока, кои се соодветно санкционирани.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: