Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНИ НЕ СЕ ОПАМЕТУВААТ И ПОВТОРНО ВОЗАТ ПИЈАНИ, ОВОЈПАТ КАЗНЕТИ 23 ВОЗАЧИ!

Home

Во периодот од 21.00 часот на 02.11 до 03.00 часот на 03.10.2019 на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола со цел откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

Притоа, кај 23 возачи било констатирано присуство на алкохол и тие биле соодветно санкционирани.