СТРУМИЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ОТКАКО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО НЕГО!

август 12, 2019

На 09.08.2019 во 21,35 часот на магистралниот пат А-4 Струмица-Ново Село, поточно во с.Босилово Љ.Г. (43) од с.С.Коњарево, управувајќи патничко моторно возило „Опел омега“ со струмички регистарски ознаки , удрил во Ј.И. (61) од Струмица .Во незгодата пешакот Ј.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Струмица. Увид извршила екипа од ПС-Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: