Home

Perdormire
Струмица Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ПОСЕТИЛ БЛИЗОК ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУМИЦА, ЗАТВОРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ КАЈ НЕГО ПРОНАШЛЕ МАРИХУАНА!

Home

На 09.04.2022 околу 15.00 часот во СВР Струмица, од Казнено-поправната установа Затвор Струмица било пријавено дека околу 13.45 на влез во установата, при преглед на Х.П. од Струмица, кој дошол на посета кај осуденик во затворот, затворските полицајци пронашле марихуана. Увид извршила екипа од СВР Струмица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.