СТРУМИЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ПОРАДИ „ОВОЗМОЖУВАЊЕ УПОТРЕБА НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ, ПСИХОТРОПНИ СУПСТАНЦИ И ПРЕКУРСОРИ“

март 22, 2019

На 21.03.2019 во 15.30 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, од слобода бил лишен и приведен во Полициска станица Струмица М.А.(30) од Струмица. По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: