Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА НАД СВОЈОТ МОТОР И ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ – КОНСТАТИРАНИ СЕ ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДНИ!

На 03.06.2020 во 19.45 часот на регионалниот пат Струмица-Берово, делница с.Дабиле-с.Петрилинце, Ј.Д.(33) од с.Дабиле, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Јавната здравствена установа Струмица каде му биле констатирани тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ