strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ВРШЕЛЕ СЛУЖБЕНИ ДЕЈСТВИЈА!

Автор:

Датум:

септември 23, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 23, 2019

Категории:

Хроника

На 22.09.2019 околу 01.15 часот полициски службеници од СВР Струмица го привеле В.И.(39) од с.Добрејци, поради тоа што физички нападнал двајца полициски службеници кои вршеле службени дејствија на ул.„Климент Охридски“ во Струмица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.