Home

Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЧКО, УДРИЛЕ ВО ЅИД СО „МЕРЦЕДЕС“ – ТРИ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ!

Home

На 03.05.2019 година во 01,30 часот било пријавено дека на локалниот пат Струмица-с.Просениково патничко моторно возило “Мерцедес Ц-220“ со германски национални ознаки управувано од Д.Ѓ.(37) од с.Сарај, а сопатници биле Р.К.(31) од с. Сарај и В.Ѓ.(26) од с.Баница излетало надвор од патот и удрило во бетонски ѕид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Р.К., а останатите лица се здобиле со телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Струмица.

ФОТО:ИНТЕРНЕТ