СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЧКО, ЕДНА ЖЕНА ПОВРЕДЕНА!

јули 15, 2019

На 14.07.2019 година во 15.45 часот на крстосницата од локалните патишта за село Габрово – село Банско и село Муртино, струмичко, се случила сообраќајна незгода        помеѓу патничко возило „Форд Галакси“ со германски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(47) од Струмица и патничко возило „Пежо 307“ со охридски регистарски ознаки,  управувано од Д.К.(27) од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила една од сопатничките во возилото „Форд Галакси“, која била пренесена во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: