Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА!

На 25.09.2019 во 10.45 часот, во круг на индустриска зона во Струмица товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, удрило во пешакот Н.Д. (69) од Струмица. Од здобиените повреди Н.Д. починал на местото на настанот. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif