strumica denes logo

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СИНОЌА КАЈ „КОМУНАЛЕЦ“ ВО СТРУМИЦА, УЛИЦАТА ОКОЛУ ДВА ЧАСА БИЛА БЛОКИРАНА!

Автор:

Датум:

октомври 6, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 6, 2019

Категории:

Хроника

Околу 02:00 часот по полноќ, синоќа кај „Комуналец“ се случила сообраќајна несреќа во која како што велат очевидците учествувале два автомобили. Според очевидците, улицата околу два часа била блокирана. За среќа нема потешко повредени но направена е поголема материјална штета. Струмица Денес побара повеќе информации од струмичката полиција во врска со сообраќајната несреќа и се надеваме дека утре детално ќе ги имаме за да ги споделиме.