strumica denes logo

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-НОВО, ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

На 23.08.2019 во 22.40 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, на крстосница за с.Зубово и с.Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а6“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(51) од Ново Село и патничко моторно возило „опел зафира“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.К.(54) од с.Зубово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.К., додека А.Ј со телесни повреди. На двајцата им била укажана помош во болницата во Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ