strumica denes logo

СО СЕКИРА ВЛЕГОЛ ВО КАФЕ БАР ВО СТРУМИЦА И УПАТИЛ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТОТ НА СОПСТВЕНИКОТ!

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Хроника

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ѓ.Е.(47) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 24.05.2019 година во кафе бар на улица „Јанко Цветинов“ во Струмица пријавениот упатил закани по животот на сопственикот, по што со секира оштетил дел од инвентарот.