Home

Perdormire
Хроника

СЕ СТЕПАЛЕ НА ПАРКИНГОТ ВО „ГЛОБАЛ“, ПОЛИЦИЈАТА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ НА СЛУЧАЈОТ!

Home

На 23.01.2020 во 10.50 часот во Полициската станица Струмица, Б.Ѓ.(26) од Струмица пријавил дека во 10.20 часот на паркинг простор на Трговски центар „Глобал“ во Струмица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу Б.Ѓ.(26) од Струмица, С.Ш. (26) од Струмица, П.П. (60) од село Петралинци, струмичко и А.П. (39) од Свети Николе. По целосно расчистување на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.