strumica denes logo

РАСТАТ ФИЗИЧКИТЕ НАПАДИ ВО СТРУМИЦА, ЗА ДВА ДЕНА ПРИЈАВЕНИ ПЕТ СЛУЧАИ!

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Хроника

На 07.04.2019 година во 03,30 часот во Полициска станица Струмица М.Т.(56) од село Куклиш пријавил дека пред неговиот дом бил физички нападнат од В.М (34) од истото село. Се работи на расчистување на случајот.

На 07.04.2019 година во 05:20 часот во Полициска станица Струмица С.Н (20) од село Василево пријавил дека истиот ден околу 04,10 часот на плоштад “Гоце Делчев“во Струмица бил физички нападнат од страна на лицето Х.Л. Полициска станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

На 06.04.2019 година во 20,30 часот П.М.(63) од Струмица пријавил дека во Струмица во сендвичара лоцирана на улицата “Моша Пијаде“ физички бил нападнат неговиот малолетен внук од лицето Д.Б. од Струмица. Се работи на расчистување на случајот.