Perdormire
Хроника

ПРИЈАВЕН ФИЗИЧКИ НАПАД ВО СТРУМИЦА – НАПАДНАТИОТ МИСЛИ ДЕКА Е ПОРАДИ ДОЛЖЕЊЕ НА ПАРИ!

Home

На 24.02.2021 година во 23.30 часот во Полициска станица Струмица М.Ѓ. од Струмица пријавил дека околу 21.15 часот на ул. „Благој Мучето“ во делот на шеталиштето во Струмица бил физички нападнат од две лица. Според пријавеното, тој се сомнева дека причина за нападот е претходна расправија со едно лице поради должничко-доверителски односи. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.