Home

Perdormire
Хроника

ПРЕГАЗЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ ОД СТРУМИЦА НА ПАТОТ КОН ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН – НОВО СЕЛО, ВОЗАЧОТ НА АВТОМОБИЛОТ ПОБЕГНАЛ!

Home

Околу 15:40 часот на патот кон граничниот премин – Ново Село, од страна на автомобил марка „Пасат“ прегазен е велосипедист од Струмица, а автомобилот избегал од местото на несреќата. Полицијата изврши увид на несреќата и трага по сторителот. Со повеќе детални информации во текот на утрешниот ден.