Повреден 54 годишен маж во струмичко – со трактор изгубил контрола и удрил во земјен брег!

септември 10, 2020

На 09.09.2020 во 18.45 часот било пријавено дека регионален пат Валандово – Струмица, во близина на Валандовско брдо, трактор „ИМТ 529“ со струмички регистарски ознаки, управуван од К.Ч. (54) од село Костурино, струмичко, изгубил контрола и удрил во земјен брег покрај патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот кој е пренесен во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Валандово.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ