ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО МАНИЈАК ОД СТРУМИЦА КОЈ НАПАДНАЛ ДЕВОЈКА, ПОСЛЕДЕН ПАТ ВИДЕН НА ПЛОШТАДОТ!

јануари 23, 2020

На 22.01.2020 во 21.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.М.(24) од Струмица пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица и се доближило едно лице и почнало да ја допира по телото, по што побегнало.

Во 22.45 часот, полициски службеници од Полициска станица Струмица на плоштадот во Струмица го препознале лицето и при обид да го лишат од слобода, тој физички нападнал еден од полициските службеници и побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: