Home

Perdormire
Хроника

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СЕ ДАЛ ВО БЕГСТВО, ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ 4 МИГРАНТИ ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-ВАЛАНДОВО!

Home

На 08.07.2020 год.околу 20,50 часот на магистралниот пат Струмица – Валандово, кај Раборска раскрсница се случила сообраќајна незгода во која комбе возило до Битолски регистарски таблици е превртено.

Во комбето биле превезувани мигранти.

Во незгодата 7-8 мигранти се здобиле со повреди од кои 4 мигранти со потешки повреди. Возачот на комбето се дал во бегство.

Во тек е увид на лице место воден од јавен обвинител.