Home

Perdormire
Хроника

НЕПОЗНАТО ЛИЦЕ ВО СТРУМИЦА СО УПОТРЕБА НА СИЛА И ГО ОДЗЕЛО ПАРИЧНИОТ НА 88 ГОДИШНА ЖЕНА!

Home

На 25.08.2020 во 15.30 часот во СВР Струмица, В.Ш.(88) од Струмица пријавила дека околу 14.00 часот во влезот од зградата во која живее едно лице со употреба на сила и го одзело паричникот, по што побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.