НАПАДНАТА ДЕВОЈКА ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ВО СТРУМИЦА, ФИЗИЧКИ НАПАД И ВО БАНИЦА, А НАПАДНАТО ДЕТЕ И ВО ВАСИЛЕВО!

февруари 12, 2020

 

На 11.02.2020 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица, Т.В.(53) од село Баница, струмичко, пријавил дека во 16.00 часот пред неговата семејна куќа бил физички нападнат од А.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 11.02.2020 во 22.35 часот во Полициската станица Струмица, К.Б.(45) од Струмица пријавил дека околу 18.20 часот на улица „Младинска“ во Струмица неговата ќерка била нападната од С.П. и К.Ј..

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 12.02.2020 во 00.10 часот во Полициската станица Струмица, К.О.(35) од село Василево пријавил дека на 11.02.2020 година во 18.20 часот во парк во селото неговото дете било нападнато од Т.Н. од село Василево.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: