Perdormire
Хроника

НАПАДНАТ ПОЛИЦАЕЦ ВО СТРУМИЦА!

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.(50) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 21.08.2019 на бул.„Гоце Делчев“ во Струмица пријавениот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.