МВР: ЛИЦЕ ОД БАНИЦА УПРАВУВАЛО ТОВАРНО ВОЗИЛО „МЕРЦЕДЕС“ БЕЗ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ – ПРЕДИЗВИКАНА ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА!

мај 17, 2021

На 15.05.2021 околу 17.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат Велес-с.Извор се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од А.М.(31) од Велес и товарно возило „мерцедес“, без регистарски ознаки, управувано од Р.К.(60) од с.Баница, струмичко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот А.М. и малолетна сопатничка од с.Горно Оризари во патничкото возило, а со телесни повреди се здобиле А.Д.(38), Н.Д.(38), С.К.(30) и малолетен сопатник, сите од с.Горно Оризари, сопатници во патничкото возило, констатирани во Општата болница Велес. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Велес.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: