Home

Perdormire
Хроника

МВР ГИ СООПШТИ ИНИЦИЈАЛИТЕ НА УЧЕСНИЦИТЕ ВО ТЕПАЧКАТА НА КВАНТАШКИ!

Home

На 02.11.2019 во 11,30 часот било пријавено дека во Струмица на Кванташкиот пазар бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Р., Х.Р., В.Р., И.Р. и Г.В. сите од с.Баница. Се работи на расчистување на случајот.