Му го искршиле стаклото на автомобилот додека поминувал крај партиски штаб во Ново Село!

мај 6, 2019

На 05.05.2019 година околу 21.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Ново Село со тврд предмет било скршено стакло на автомобилот на Г.Ц. „Опел астра“ со бугарски национални ознаки, додека тој со возилото поминувал покрај штаб на политичка партија, Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: