Home

Perdormire
Хроника

МАЈКА И ЌЕРКА НАПАДНАТИ ФИЗИЧКИ ВО СВИДОВИЦА!

Home

На 21.02.2019 година во 15.45 во Полициска станица Струмица лицето Б.Д (24) од село Свидовица, струмичко, пријавила дека истиот ден околу 15.00 часот пред нејзината куќа во село Свидовица заедно со нејзината малолетна ќерка биле физички нападнати од Е.А.(40) од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.