Perdormire
Хроника

КРВАВА ПРЕСМЕТКА ВО ДОЈРАН: ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ ПРИВЕДЕНИ ПОРАДИ УПОТРЕБА НА НОЖ, ИМА И ПОВРЕДЕНИ!

Home

На 01.05.2019 година пријавено е дека во периодот од 02.10 до 03 часот, пред хотел во Стар Дојран, дошло до физичка пресметка во која учествувале повеќе лица, а бил употребен и нож. З.М.(45) од Скопје се здобил со убодни рани во телото, а И.С.(33) од Гевгелија сe здобил со повреди и им била укажана помош во Медицинскиот центар Гевгелија. Во врска со овој случај, приведени се К.Р.(24) и Р.С.(21) двајцата од Струмица. Известен е јавен обвинител и по насоки на обвинител се преземаат мерки за пронаоѓање на другите учесници и расчистување на случајот.