Home

Perdormire
Хроника

КАЈ СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ МАРИХУАНА И СТЕБЛА ОД КАНАБИС САТИВА – ИСТИОТ Е ЛИШЕН ОД СЛОБОДА!

Home

На 30.07.2021 во 05.30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.М.(32) од Струмица, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од канабис сатива. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.