Home

Perdormire
Хроника

КАЈ 22 ГОДИШНИК ОД ГРАДАШОРЦИ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА!

Home

На 25.07.2021 во 00.30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Х.Д.(21) од Пробиштип и М.В.(22) од с.Градашорци, струмичко, затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.