ИНЦИДЕНТ ВО ДАБИЛЕ: БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИН СЕ ОДНЕСУВАЛ НЕДОЛИЧНО И КРШЕЛ ЧАШИ НА ПОДОТ!

мај 12, 2019

На 12.05.2019 година М.А. од село Дабиле пријавил во полициска станица во Струмица дека во 03,00 часот додека вршел обезбедување во угостителски објект во Струмица забележал непознато машко лице видно под дејство на алкохол кое почнало да крши чаши на подот и недолично да се однесува внатре во објектот вознемирувајќи ги присутните гости, при што од страна на обезбедувањето бил отстранет од објектот. Од страна на полициски службеници утврдено е дека пријавениот е бугарски државјанин К.Б. (39), кој е приведен и задржан во Полициската станица во Струмица, и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: