strumica denes logo

Хорор ноќеска во Струмица: Ја обил вратата и се обидел да силува 20 – годишна девојка во нејзиниот дом

Автор:

Датум:

јули 27, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 27, 2018

Категории:

Хроника

 

Ноќеска околу 2 часот по полноќ, во Секторот за внатрешни работи Струмица, Д.С. (20) пријавила дека истата вечер околу 01.00 часот додека спиела во својот дом со нејзините деца, лицето В.С. (32) почнало да тропа на влезната врата, по што насилно ја отворил и се обидел да изврши обљуба врз неа.

В.С. е приведен и задржан во полициската станица. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.