Home

Perdormire
Хроника

(ФОТО) СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЧКО – ИНТЕРВЕНИРАА И СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ!

Home

Денес (недела) 19.01.2020 година, во 17.15 часот во близина на с.Габрово, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 6 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа. Автомобилот марка БМВ со 4 патници беше излетан од патот а повредените беа преземени од брза помош. Од страна на пожарникарите беше обезбедено возилото од евентуално опожарување со прекинување на електричниот напон.