(ФОТО) СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД ОПШТИНА СТРУМИЦА, ЕДНО ЛИЦЕ ПОВРЕДЕНО!

август 8, 2019

Како што потврдија од струмичката полиција за портал Струмица Денес, на ден 08.08.2019 година, во 07:35 часот на крстосницата од ул. „Сандо Масев“ со ул. „Герас Цунев“ во Струмица, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ Опел управувано од М.М (24) од Василево, и ПМВ Форд-К управувано од Г.С (25) од Струмица. Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот на ПМВ Форд-К. Увид на лице место изврши екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: