Home

Perdormire
Хроника

ФАТЕН ПОДМЕТНУВАЧ НА ПОЖАР ВО СТРУМИЧКО – ИСТИОТ Е ПРИВЕДЕН!

Home

Струмичката полиција денеска го лишила од слобода Д.К. (29) од селото Баница, поради сомнение дека предизвикал пожар, при што била опожарена трева и нискостеблеста вегетација.

Имено, по пријава примена во 11.38 часот, според која на излезот од Струмица кон селото Дабиле настанал пожар, Д.К. бил затекнат на местото и задржан.

Тој е приведен во полициска станица и во консултација со Јавен обвинител, по расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Пожарот е изгаснат од страна на противпожарна екипа, а увид извршила екипа од струмичката полиција.