Perdormire
Хроника

Фатен крадец додека се обидел да ограби куќа во Струмица


На 18.08.2019 во 21.00 часот на улица „Панче Пешев“ во Струмица полициски службеници го фатиле лицето Џ.А. од Струмица при извршување кривично дело „тешка кражба“ во обид во куќа. Џ.А. бил лишен од слобода и задржан во полициска станица, а за настанот бил запознаен Јавен обвинител.

Ознаки
  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif