Perdormire
Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ГО ИЗГУБИ ЖИВОТОТ НА ПАТОТ БЕРОВО-СТРУМИЦА!

Жител на беровското село Двориште го загубил животот откако со камион излетал од регионалниот пат Берово-Струмица.

Како што информира МВР, вчера во 21:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Костов мост“, товарно моторно возило „застава 8310“ со беровски регистарски ознаки, управувано од А.М.(54) од село Двориште, беровско, излетало од патот.

На местото на настанот починал А.М.