strumica denes logo

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ БОСИЛОВО!

Автор:

Датум:

мај 18, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 18, 2019

Категории:

Хроника

Тешка сообраќајна несреќа пред влезот на Босилово во кое загина едно лице. Како што не информираа очевидците, возачот на автомобилот излетал од патот и се забил во дрво. СВР Струмица во моментот врши увид на сообраќајната несреќа. Со повеќе детални информации во текот на денешниот ден.