Home

Perdormire
Хроника

ДВЕ ЛИЦА СО ЗАКАНА И ФИЗИЧКИ НАПАД, ОДЗЕЛЕ ПАРИ ОД ОБЛОЖУВАЛНИЦА НА „МЛАДИНСКА“ ВО СТРУМИЦА!

Home

На 18.08.2021 година околу 04.35 часот во СВР Струмица било пријавено дека во обложувалница на ул.„Младинска“ две лица со закана и физички напад врз вработениот одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.