bandr
Хроника

ДВЕ ЛИЦА НАПАДНАЛЕ СТРУМИЧАНЕЦ ПРЕД СЛАТКАРА ВО СТРУМИЦА!

На 11.08.2019 година во СВР Струмица, К.Д.(54) од Струмица пријавил дека на 11.08.2019 година околу 05.15 часот пред слаткара на улица Благој Мучето бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.