ДВЕ ДЕЦА ОД 13 И 15 ГОДИНИ ОГРАБИЛЕ ПЕНЗИОНЕРКА ВО СТРУМИЦА!

мај 19, 2020

СВР Струмица поднесе кривичнa пријавa против 13-годишен малолетник од Струмица и 15-годишен малолетник од с.Банско, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 21.04.2020 година во домот за пензионери на ул.„Ленинова“ во Струмица пријавените со употреба на сила од оштетената М.Л. одзеле пари, мобилен елефон, рачен часовник и златни обетки.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: