ДЕТАЛИ: СТРУМИЧАНКА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ОТКАКО АВТОМОБИЛ УДРИ ВО НЕА НА БУЛЕВАРОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО СТРУМИЦА!

јуни 30, 2019

На 28.06.2019 година во 15.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Струмица, А.Д.(41) од Струмица, управувајќи патничко возило „Пежо 307“ со струмички регистарски ознаки, удрил во С.А.(58) од Струмица. С.А. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во болницата во Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: