Четворица повредени во сообраќајка кај Костурино

август 18, 2019

Во сообрќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени во болницата во Струмица. Сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко комбе и пик ап и патнички автомобил. Колона возила го неколку часа го блокираше патниот правец Струмица – Валандово.  Повредените се задржани во струмичката болница, а едно лице е пренесено во клиниката во Скопје.

Во текот на викендот се случија повеќе сообраќајни незгоди на патиштата кон Струмица.

Синоќа во 20,45 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „волво“ со швајцарски регистерски ознаки, управувано од М.К.(56) од с.Н.Коњарево, и трактор „ИМТ 533“, управуван од С.Т.(54) од с.Сушица.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, кој бил пренесен за укажување лекарска помош во Медицинскиот центар Струмица.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: