strumica denes logo

БЕЗЖИВОТНО МАШКО ТЕЛО ПРОНАЈДЕНО ВО БЛИЗИНА НА БРАНАТА ТУРИЈА, ИНФОРМИРААТ ОЧЕВИДЦИ!

Автор:

Датум:

јуни 20, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 20, 2019

Категории:

Хроника

Како што ни испратија во порака очевидци кои во близина на браната Турија имаат свои викендици, безживотно машко тело е пронајдено денеска во близина на Турија. Глетката била ужасна, а веднаш по пронајденото лице струмичката полиција и Јавен обвинител пристигнале на местото на настанот. Струмица Денес во текот на денешниот или утрешниот ден очекува повеќе информации од ОЈО-Струмица.