Perdormire
Хроника

АРАЧИНОВЕЦ ВО АВТОМОБИЛ СО СТРУМИЧКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ ПРЕВЕЗУВАЛ 15 МИГРАНТИ ОД БАНГЛАДЕШ!

На 11.09.2019 во 08.05 часот на местото викано „Костурник“, атар на с.Речица, кумановско, полициски службеници го привеле И.А.(21) од с.Арачиново. При контрола на патничко моторно возило „рено еспејс“ со струмички регистарски ознаки, кое го управувал И.А., полициски службеници пронашле 15 лица мигранти од Бангладеш. Возачот и мигрантите биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ