Home

Perdormire
Хроника

23 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД БАНСКО ФАТЕНО КАЈ ДАБИЉЕ КАКО ПРЕВЕЗУВА 12 МИГРАНТИ!

Home

На 14.08.2020 околу 21.40 часот на регионалниот пат Струмица- с.Дабиље, на влезот на с.Дабиље, полициски службеници запреле патничко возило „алфа ромео 156“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(23) од с.Банско, струмичко. При преглед во возилото биле проинајдени 12 мигранти. За настанот бил известен Јавен обвинител, кој дал наредба возачот да биде лишен од слобода и против него да се поднесе соодветна пријава.