Home

Perdormire
Хроника

УТРЕ НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА ВО СТРУМИЦА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБЕНА МАРИЈА ВИТАНОВА, ДЕВОЈКАТА КОЈА ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА ВО ПЈАЧЕНЦА!

Home

Во 14:00 часот утре (недела) на градските гробишта во Струмица ќе биде погребена струмичанката Марија Витанова која пред една недела својот живот го загуби во сообраќајна несреќа во Пјаченца. Инаку, Марија е ќерка на македонскиот конзул во Италија-Стојан Витанов. Да и оддадеме достојна поччит на младата девојка, нека почива во мир.