Home

Perdormire
Хроника

МВР: Пријавено е дека на меил адреси на пет училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба – Во тек се антитерористички проверки!

Home

МВР:

Денеска (26.10.2022) во СВР Скопје е пријавено дека на меил адреси на пет училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.